Korzo

Reštaurácia Korzo je situovaná priamo v srdci Žiliny - na Mariánskom námestí v budove Meštianskeho domu č. 13, ktorý je cennou národnou kultúrnou pamiatkou. 

Otváracie hodiny:
Nedeľa - Štvrtok: 8:00 - 22:00
Piatok - Sobota: 8:00 - 00:00

REZERVÁCIE
0904 554 455
korzo@korzo-restaurant.sk

Prečo "Korzo"?

Názov KORZO je úzko spojený s históriou nášho mesta. V minulosti sa obyvatelia centra Žiliny pravidelne stretávali na Mariánskom námestí, kde sa celé hodiny v skupinkách prechádzali a rozprávali o živote – „korzovali". Na začiatku našej práce stála myšlienka obnoviť tohto ducha mesta a navrátiť meštianskym domom v centre ich pôvodnú funkciu – byť priestorom na bývanie a zároveň určitým verejným miestom pre spoločenský život. Chceli sme vytvoriť priestor, kde sa ľudia budú môcť stretávať a vychutnávať si pohodu a atmosféru historického centra mesta. A tak vznikol koncept reštaurácie s útulnou nostalgickou rodinnou atmosférou – ľudia majú dôvod prísť – dostanú zdravé a chutné jedlo, posedia s priateľmi a pri živej hudbe sa spoločne zabavia... A keďže celý tento náš projekt je sprevádzaný veľkou láskou a vášňou k dobrému jedlu, rozhodli sme sa inšpirovať sa japonskou otvorenou kuchyňou, vyjsť s kožou na trh a jedlo s hrdosťou pripravovať priamo pred očami hostí. Pretože v KORZE chceme variť poctivo, z čerstvých surovín a podľa možností od lokálnych dodávateľov, nie je čo skrývať za dverami kuchyne. Farmárov a pestovateľov, od ktorých odoberáme potrebné suroviny, navštevujeme osobne. Teší nás, keď môžeme spolupracovať s ľuďmi s podobným zmýšľaním, ktorí podnikajú nie pre biznis, ale preto, aby sa osobne realizovali...

V KORZE nájdete okrem čerstvých jedál aj rôzne delikatesy drobných slovenských výrobcov. Vybrali sme ich podľa kvality a jedinečnej chuti. A ponúkneme vám aj kúsok talianskej kuchyne. Prečo? Pretože je famózna vďaka svojej pestrosti a vysokej kvalite použitých ingrediencií. A my ju máme veľmi radi a chceme sa s vami o zážitok z jej chutí podeliť.

Tešíme sa na každú vašu návštevu! A ak vám u nás jedlo chutilo, nezabudnite si vypýtať recept.

tím zamestnancov KORZO RESTAURANT